Alternatif haber bülteni

Kuzey Kore’de yaşayan bir grup Sosisli Sandöviççi, sandviçlerine yeteri kadar mayonez koymadıklarını itiraf ederek üstlerine ketçap dökerek kendilerini yakmayı denediler. Ancak nedense başarılı olamadılar. Güney Koreliler ise konunun kendilerini zerre kadar ilgilendirmediğini açıklamaya gerek bile görmediler. Birleşmiş Milletler horluyor.

Arjantin’de suların kesilmesi, o sırada Microsoft’un sahibi Bill Gates Buenes Aries’te beş yıldızlı bir otelde duş aldığı için bütün dünyayı derinden etkiledi. Bill Gates, saçları sabunlu olarak tam 35 dakika boş yere beklemesi Tokyo Borsa’sının yüzde 15 düşmesine yol açtı. Tam bu esnada Paris’te bir köpeğin balkonda durup gelip geçene havlamasının konuyla bir alakası olup olmadığı çok yönlü ve derinlemesine araştırılıyor. Birleşmiş Milletler, horlamasını sürdürüyor.

Bağdat Belediyesi, şehre gelen yanlış hesapların bundan sonra geri çevrilmeyeceğini açıkladı. Dünya Ukala Matematikçiler Federasyonu konuyu tartışmak üzere olağanüstü bir toplantı kararı aldı. Birleşmiş Milletler mütemadiyen horluyor.

Dimyat’ta ise internet aracılığıyla dünyanın her yerindeki evlere pirinç servisi yapan bir şirket kuruldu. Evdeki Bulgur Holding ise bu şirketi protesto ederek haksız rekabete yol açtığını iddia etti. Birleşmiş Milletler hâlâ horluyor.

Hollanda’da kurufasülyenin faydalarını tartışmak üzere yapılması planlanan kongre, Hollanda Hava Kirliliğini Denetleme Komisyonu’nca iptal edildi. Daha önce de Belçika ve Japonya’da toplanamayan Kongre’nin Atlas Okyanusunun ortasında eski bir uçak gemisinde yapılmasından endişe ediliyor. Birleşmiş Milletlerin horladığı yolunda dedikodular var.

Viyana’da Türk Kahvesi yapan son mekan da garsonu tırnaklarını zamanında kesmeyi ihmal ettiği ve yapılan kahvenin Yemen’den gelmediği, düpedüz Brezilya Kahvesi kullanılarak tüketicilerin kandırıldığı anlaşıldığı için Viyana Belediyesi tarafından kapatıldı. Cafe’nin sahibi ise bundan sonra evinde oturup Pop Corn yaparak patlayıncaya dek yiyeceğini ilan etti. Birleşmiş Milletler, horlamasından taviz vermiyor.

Mars’a insanlı ilk uzay yolculuğu tamamlandı. Bütün dünya heyecan içinde seyrederken Mars’ta ilk adımlarını atan astronot Bruce Wallas “Hay aksi, musluğu açık unutmuşum” dedi. Bunun üzerine ekip apar topar geri dönme kararı aldı. Ancak astronotlardan birinin en sevdiği havlusunu Mars’ta unutması üzerine yarı yoldan geri dönüldü. Peki söyleyin bakalım, Birleşmiş Milletler ne yapıyor?

Suavi Kemal Yazgıç - Bu yazı şuradan alındı: http://www.suavikemalyazgic.com/alternatif-haber-bulteni

www.alininteki.com

rss

Nükteli Sözler

Geçmiş

Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş sürekli olarak değişir. (Sırp Atasözü)
Devamını oku

Hayat ve intikam

Canımı yakanlardan intikam almayı düşünmedim hiç, hayat benden daha yaratıcı. (Simone de Beauvoir) 
Devamını oku

Yaran Facebook İletileri

Biz kazandık

Camide sünnet kılıyoruz. Yanımda bir adam ve küçük oğlu var. Çocuk bizi izliyor. Adam benden önce selam verince, çocuk: Babaa biz kazandık, dedi.
Devamını oku

Komik Gifler

Komik Yazılar

Tavuk karşıdan karşıya niçin geçer?

CEVAPLAR: René Descartes: Yolun öbür tarafına geçmek için. Eflatun: Kendi iyiliği için. Çünkü gerçek, öteki taraftadır. Aristoteles: Karşıdan karşıya geçmek tavuğun doğasında vardır. Karl Marx: Çünkü bu tarihsel olarak kaçınılmazdı. Hipokrat: Pankreasının aşırı salgısı nedeniyle. Martin Luther:...
Devamını oku

Mahkemelik hayvanlar

Belki komik ve mizahi değil ama acı da olsa gülümseten bir takvim yaprağı arkası yazısı paylaşmak istiyorum: Avrupa'da çok oldukları ve ortalıkta serbestçe gezdikleri için, yargılanan hayvanlar arasında domuzların sayısı kabarıktır. 1864'te Slovenya'da bir çocuğun kulaklarını kemirip yiyen bir...
Devamını oku

Bir çocuğun Ramazan günlüğü

1. Gün: Bugün evde bir acayiplik var. Herkes kahvaltıdan önce sessizce işine, okuluna gidiyor... Önce diyet yaptıklarını sanmıştım. Akşama doğru hepsi sessizleşiyor. Sofrayı hazırlayıp ezanı bekliyorlar. Başka zaman, susmak bilmeyen ablamın bu hâli içten içe güldürüyor beni. Niye böyle...
Devamını oku