Bize bizden gayrı dost yok VII

26.12.2009 17:44

 

 

         -işte küçük bey..bakınız..göbek ismi cumhur olan devletlumuz ilk icraat olarak ne yapıyor..köşk için muazzam sarfiyat yapılacakmış..niçin dersiniz.. pek tabi hanım efendinin daha ferah bi köşk arzusu sebebiyle..dış işleri bakanlığı köşkünü de adeta yeniden inşa etmemişler miydi..

-dedecim varsın olsun..ya adam dürüst bi kere..sonra köşk onun ömrünce yaşayacağı bi yer mi..bikaç  yıl sonra gidecek..o da farkında bunun..bazı tadilatlar yapılıyorsa bu tamamen cumhurbaşkanlığı makamına yapılan hizmetlerden ibarettir bence..ama yok ne oldu..hemen bizim basın çekti kılıçlarını..vay işte dakka bir gol bir..yok bunlar görmemiş..bilmem kendi cebinden mi yapıyorsun..ayıp ya..

-ne o..eleştirmek ne zamandan beri ayıp addedilir oldu..yazacaklar tabi..az bile söylüyorlar..ya hu tamam yap kardeşim yap da..bu kadar mübalağa etmeye ne lüzum var canım..suyu mu çıktı köşkün..haberimiz yok da bi afet mi oldu çankaya’da..a bak vallahi olur mu olur..şimdi devlet ciddiyeti ile gizlemişlerdir bizden..kim bilir bi yangın falan çıktı belki..ya da temeli falan kaydı..olur mu olur şimdi..gülme..gayet ciddiyim ben..

-yani ben ne diyeyim sana dede ya..adamlar kuş tutsun ağzıyla..yine yaranamazlar sana..ne yapsalar yanlış..ne var bu kadar abartacak..üstelik hanım efendiye onca psikolojik baskı yapıldı bu ülkede..hala rahat bırakmıyorlar..sindiremediniz gitti..oysa benim bildiğim demokrasi tahammül rejimidir..halkın tercihleri daima saygı değerdir..gökten zembille inmedi ya bu adam..yıllardır politika yapıyor..üstelik artık devletin en tepe noktasında..hala mı azıcık saygıyı hak etmiyor yani..

-evladım..hep aynı şeyi yapıyorsun bak..neyi konuşuyoruz biz senle..sen nerelere gidiyorsun..onca cumhur başkanı gördük biz..ya hu birinden biri böyle bi olayla haber olmadı..

-iyi ya onların ceremesini de yeni cumhur başkanı çekiyor işte..

-rica ederim kesme sözümü..yavrum..onlar değil mi biz halkın hissiyatıyız bilmem sesiyiz diyenler..e bu paralar o halkın ödediği vergilerle ödenecek..bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi şimdi adama..sen memura yüzde iki küsurluk nisbette anca zam yap..köşk bütçesi için de ilaveten  milyonları iste..olucak şey midir yani..cumhurbaşkanı mısın yoksa tamirat..tadilat işleri başkanı mı..bu memlekette köşke sıra gelene kadar nice hastaneler..nice kışlalar..nice yollar var ödenek bekleyen..ya hu yıkıldı yıkılacak okullar var mesela..yavrucaklar diken üstünde okuyor oralarda..şu ıstanbul’un en mutena semtinde dahi bakımsız kaldırımlar..yollar bulmak o kadar kolay ki..var gerisini sen düşün..anadoluyu tahayyül bile edemiyorum..adı üstünde bi köşk oturduğun yer..ne olmuş yani..açlık sınırı altında yaşayan binlerce insan var bu memlekette..türban hususunda izhar ettikleri inad ve israrı bu nevi ictimai mesuliyet gerektiren vakıalarda da gösterseler ya..dinimizde komşusu aç iken tok yatanlar dahi kınanmışken..bu ne israftır böyle..din yalnızca türban takmaktan mı ibaret zannediliyor..

-peki dede..tamam..tolga mesaj atmış bu arada..beni bekliyorlar..izninle çıkayım ben..beklemesin çocuklar..

-hadi yallah..yallah..köşeye sıkışınca..kaç sen..kaç bakalım..bana bak..unutmadan.. baban aradı..bu gün son gün..su faturasını yatırsın diyordu..sana vermişmiş..öyle söyledi..

-tamamdır dede..hadi ben gittim..

Geri

hunkar metin2

Komik Yazılar

 • 29.09.2015 20:03

  Tavuk karşıdan karşıya niçin geçer?

  CEVAPLAR: René Descartes: Yolun öbür tarafına geçmek için. Eflatun: Kendi iyiliği için. Çünkü gerçek, öteki taraftadır. Aristoteles: Karşıdan karşıya geçmek tavuğun doğasında vardır. Karl Marx: Çünkü bu tarihsel olarak kaçınılmazdı. Hipokrat: Pankreasının aşırı salgısı nedeniyle. Martin Luther:...

rss

Nükteli Sözler

 • 09.07.2017 20:10

  Geçmiş

  Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş sürekli olarak değişir. (Sırp Atasözü)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Yaran Facebook İletileri

 • 22.07.2017 14:03

  Diyemedim

  Bakarken ardından git Mac al diyemedim. (Steve Jobs)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Komik Gifler

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

© 2007-2023 Her hakkı saklıdır! Alınsız izinti yapılamaz!

Sssz Medya Telekomünikasyon A. Ş. K.