İlginç bir jeep anekdotu

 

Dünyaca ünlü bir jeep markasının genel merkezinde ilginç bir telaş başlar. Çünkü piyasaya sürdükleri 4x4 jeeplerin son modeliyle ilgili ciddi şikayetler gelmektedir.

Ancak tuhaf bir durum vardır. Dünyanın dört bir yanına bu jeeplerden satan firmaya, hemen her ülkeden benzer şikayetler gelmesine rağmen, bir tek Türkiye'den hiçbir şikayet söz konusu olmamıştır.  Bunun üzerine Türkiye distribütörlüğüne bir yazı gönderilir. Konunun araştırılıp kendilerine bildirilmesi istenir. Kısa bir süre sonra Türkiye distribütörlüğünden gönderilen cevap oldukça şaşırtıcıdır.

"Bildiğiniz gibi bu araçlar arazi şartları için üretilmiş ve standartları buna göre belirlenmiştir. Gönderdiğiniz yazıdan anlaşılmaktadır ki bahse konu şikayet de daha çok zor arazi şartlarında ortaya çıkmaktadır. Oysa, Türkiye'de bu jeepler arazide değil şehir merkezlerinde kullanılmaktadır. Diğer ülkelerden şikayet alınırken, Türkiye'den şikayet gelmemesinin nedeni bu durum olarak tespit edilmiştir" Demek ki neymiş; Bu jeepler şehrin göbeğinde değil, dağda bayırda kullanılmak üzere yapılıyormuş. Peki bayır arabasını şehrin göbeğinde kullanırsan ne olur? En basit ifadesiyle görgüsüzlük olur. Son bir not: 2010 yılında Türkiye'de Lüks jeep satışı bir önceki yıla göre yüzde 23 artmış!

( Editör'ün notu:Bu görgüsüzlükten İslamcılar da paylarını almayı ihmâl etmediler ve bildiğiniz gibi "Başörtülü jeepe biner mi tartışmaları yaşandı.)

Kaynak: Millî Gazete Kulis Ankara Köşesi - M.Kurdaş-M.Yılmaz

www.alininteki.com

rss

Nükteli Sözler

Geçmiş

Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş sürekli olarak değişir. (Sırp Atasözü)
Devamını oku

Hayat ve intikam

Canımı yakanlardan intikam almayı düşünmedim hiç, hayat benden daha yaratıcı. (Simone de Beauvoir) 
Devamını oku

Yaran Facebook İletileri

Biz kazandık

Camide sünnet kılıyoruz. Yanımda bir adam ve küçük oğlu var. Çocuk bizi izliyor. Adam benden önce selam verince, çocuk: Babaa biz kazandık, dedi.
Devamını oku

Komik Gifler

Komik Yazılar

Tavuk karşıdan karşıya niçin geçer?

CEVAPLAR: René Descartes: Yolun öbür tarafına geçmek için. Eflatun: Kendi iyiliği için. Çünkü gerçek, öteki taraftadır. Aristoteles: Karşıdan karşıya geçmek tavuğun doğasında vardır. Karl Marx: Çünkü bu tarihsel olarak kaçınılmazdı. Hipokrat: Pankreasının aşırı salgısı nedeniyle. Martin Luther:...
Devamını oku

Mahkemelik hayvanlar

Belki komik ve mizahi değil ama acı da olsa gülümseten bir takvim yaprağı arkası yazısı paylaşmak istiyorum: Avrupa'da çok oldukları ve ortalıkta serbestçe gezdikleri için, yargılanan hayvanlar arasında domuzların sayısı kabarıktır. 1864'te Slovenya'da bir çocuğun kulaklarını kemirip yiyen bir...
Devamını oku

Bir çocuğun Ramazan günlüğü

1. Gün: Bugün evde bir acayiplik var. Herkes kahvaltıdan önce sessizce işine, okuluna gidiyor... Önce diyet yaptıklarını sanmıştım. Akşama doğru hepsi sessizleşiyor. Sofrayı hazırlayıp ezanı bekliyorlar. Başka zaman, susmak bilmeyen ablamın bu hâli içten içe güldürüyor beni. Niye böyle...
Devamını oku