İlginç cezalar!

 

Bir konserinde Diyarbakırlılara hakaret eden Demet Akalın'a İstiklâl Marşı'nı yazma ve marşımız hakkında 5 sayfa yorum yapma cezası verildi.

 

Başbakan Erdoğan’a hakaret eden Genç Parti lideri Cem Uzan’a öfke kontrol sistemi programına katılma ve 5 tane kitap okuma cezası verildi.

 

Erzurum’da elektrik sayacının mührünü bozan nineye 5 ay boyunca düğünlere gitmeme cezası verildi. Nine bu cezayı “ Zaten bu yaştan sonra düğünlere gidecek hâlim mi var?” diye yorumladı.

 

Eşine el kaldıran kocaya “Eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç ilçesinden özür diliyorum.” Yazılı el ilanı dağıtma cezası verildi. Ayrıca şahsın 50 tane fidan dikerek 6 ay bakımını yapması da istendi.

 

Ayrıldığı eşinin ailesini tehdit eden kişiye okuma-yazma öğrenme cezası verildi.

 

Kayseri’de trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan suçlu bulunan kişinin şehrin takımlarının maçlarına gitmesi 2 ay süreyle yasaklandı.

 

Kayseri’de hayvan hırsızlığından yargılanan bir kişiye “ahıra girmeme”, oto hırsızlığı yapan bir kişiye de akşam 8:00 ile sabah 8:00 saatleri arasında sokağa çıkmama cezası verildi.

 

Eşini döven Sivaslı koca 10 ay boyunca Sivasspor maçlarına gitmeme cezası aldı.

 

Edirne’de kaçak elektrik kullanmaktan yargılanan bir bayan 3 ay 10 gün boyunca güzellik salonu ve düğünlere gitmemekle cezalandırıldı.

 

Asker uğurlama sırasında havaya ateş eden gence 1 yıl boyunca ayda 4 saat kitap okuma cezası aldı. Ağır bir ceza olmuş.

 

Üzerinde uyuşturucu madde bulunan bir gence üniversiteye hazırlanma amacıyla günde 100 soru çözme ceza verildi.

 

Palandöken’de jandarmanın görevini yapmasını engelleyen kişiye 3 ay kayak yapmama cezı verildi.

 

Erzurum’da babasının arabasını alıp kaza yapan çocuğa 5 yıl internet kafeye girmeme cezası verildi.

 

Erzurum’da enerji hırsızlığından yargılanan kadına 6 ay komşuya gitmeme cezası verildi.

 

 Kaynak: haber.mynet.com

 

www.alininteki.com

rss

Nükteli Sözler

Geçmiş

Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş sürekli olarak değişir. (Sırp Atasözü)
Devamını oku

Hayat ve intikam

Canımı yakanlardan intikam almayı düşünmedim hiç, hayat benden daha yaratıcı. (Simone de Beauvoir) 
Devamını oku

Yaran Facebook İletileri

Biz kazandık

Camide sünnet kılıyoruz. Yanımda bir adam ve küçük oğlu var. Çocuk bizi izliyor. Adam benden önce selam verince, çocuk: Babaa biz kazandık, dedi.
Devamını oku

Komik Gifler

Komik Yazılar

Tavuk karşıdan karşıya niçin geçer?

CEVAPLAR: René Descartes: Yolun öbür tarafına geçmek için. Eflatun: Kendi iyiliği için. Çünkü gerçek, öteki taraftadır. Aristoteles: Karşıdan karşıya geçmek tavuğun doğasında vardır. Karl Marx: Çünkü bu tarihsel olarak kaçınılmazdı. Hipokrat: Pankreasının aşırı salgısı nedeniyle. Martin Luther:...
Devamını oku

Mahkemelik hayvanlar

Belki komik ve mizahi değil ama acı da olsa gülümseten bir takvim yaprağı arkası yazısı paylaşmak istiyorum: Avrupa'da çok oldukları ve ortalıkta serbestçe gezdikleri için, yargılanan hayvanlar arasında domuzların sayısı kabarıktır. 1864'te Slovenya'da bir çocuğun kulaklarını kemirip yiyen bir...
Devamını oku

Bir çocuğun Ramazan günlüğü

1. Gün: Bugün evde bir acayiplik var. Herkes kahvaltıdan önce sessizce işine, okuluna gidiyor... Önce diyet yaptıklarını sanmıştım. Akşama doğru hepsi sessizleşiyor. Sofrayı hazırlayıp ezanı bekliyorlar. Başka zaman, susmak bilmeyen ablamın bu hâli içten içe güldürüyor beni. Niye böyle...
Devamını oku