Alternatif haber bülteni

Kuzey Kore’de yaşayan bir grup Sosisli Sandöviççi, sandviçlerine yeteri kadar mayonez koymadıklarını itiraf ederek üstlerine ketçap dökerek kendilerini yakmayı denediler. Ancak nedense başarılı olamadılar. Güney Koreliler ise konunun kendilerini zerre kadar ilgilendirmediğini açıklamaya gerek bile görmediler. Birleşmiş Milletler horluyor.

Arjantin’de suların kesilmesi, o sırada Microsoft’un sahibi Bill Gates Buenes Aries’te beş yıldızlı bir otelde duş aldığı için bütün dünyayı derinden etkiledi. Bill Gates, saçları sabunlu olarak tam 35 dakika boş yere beklemesi Tokyo Borsa’sının yüzde 15 düşmesine yol açtı. Tam bu esnada Paris’te bir köpeğin balkonda durup gelip geçene havlamasının konuyla bir alakası olup olmadığı çok yönlü ve derinlemesine araştırılıyor. Birleşmiş Milletler, horlamasını sürdürüyor.

Bağdat Belediyesi, şehre gelen yanlış hesapların bundan sonra geri çevrilmeyeceğini açıkladı. Dünya Ukala Matematikçiler Federasyonu konuyu tartışmak üzere olağanüstü bir toplantı kararı aldı. Birleşmiş Milletler mütemadiyen horluyor.

Dimyat’ta ise internet aracılığıyla dünyanın her yerindeki evlere pirinç servisi yapan bir şirket kuruldu. Evdeki Bulgur Holding ise bu şirketi protesto ederek haksız rekabete yol açtığını iddia etti. Birleşmiş Milletler hâlâ horluyor.

Hollanda’da kurufasülyenin faydalarını tartışmak üzere yapılması planlanan kongre, Hollanda Hava Kirliliğini Denetleme Komisyonu’nca iptal edildi. Daha önce de Belçika ve Japonya’da toplanamayan Kongre’nin Atlas Okyanusunun ortasında eski bir uçak gemisinde yapılmasından endişe ediliyor. Birleşmiş Milletlerin horladığı yolunda dedikodular var.

Viyana’da Türk Kahvesi yapan son mekan da garsonu tırnaklarını zamanında kesmeyi ihmal ettiği ve yapılan kahvenin Yemen’den gelmediği, düpedüz Brezilya Kahvesi kullanılarak tüketicilerin kandırıldığı anlaşıldığı için Viyana Belediyesi tarafından kapatıldı. Cafe’nin sahibi ise bundan sonra evinde oturup Pop Corn yaparak patlayıncaya dek yiyeceğini ilan etti. Birleşmiş Milletler, horlamasından taviz vermiyor.

Mars’a insanlı ilk uzay yolculuğu tamamlandı. Bütün dünya heyecan içinde seyrederken Mars’ta ilk adımlarını atan astronot Bruce Wallas “Hay aksi, musluğu açık unutmuşum” dedi. Bunun üzerine ekip apar topar geri dönme kararı aldı. Ancak astronotlardan birinin en sevdiği havlusunu Mars’ta unutması üzerine yarı yoldan geri dönüldü. Peki söyleyin bakalım, Birleşmiş Milletler ne yapıyor?

Suavi Kemal Yazgıç - Bu yazı şuradan alındı: https://www.suavikemalyazgic.com/alternatif-haber-bulteni