Bir erkeğin ölüm anları

06.12.2009 21:40

 

başlığımız aslında puf amcamızın ortaya çıkış zamanlarıyla eş zamanlı bir oluşumu ifade ediyor.

 sanırım her erkeğin korkulu rüyası olan ortak cümleler vardır. bunların en en başta gelenlerinden biri de şu olsa gerek:

"sen beni artık sevmiyosun!!!" yahut "beni artık sevmiyo musun?"

kimi zaman bükük dudak eşlik eder bu soruya, kimi zaman kocaman açılmış ağlamaya hazır gözler.

 fakat işte o an...

zannediyorum erkeğin şu an burada olmamayı ne çok isterdim dediği ender anlardan biridir. neresinden başlasanız anlatmaya...

 bu aralar biraz kafam dağınık deseniz, yoğunum deseniz, maddi krizdeyiz onunla uğraşıyorum deseniz, ailevi sorunlarım var deseniz ya da yahu hiçbir sorunumuz yokken nerden çıktı deseniz kâr eder mi sanıyorsunuz?

asla!

kadın bu sorunun akabinde erkeğe göstererek yahut göstermeyerek muhakkak ağlayacaktır.

 işte o zaman da..

erkeğin içindeki şu an burda olmamayı ne çok isterdim feryadı "en az" ikiye katlanır...

 erkekler kadınların ağlamasını hiç sevmezler.

kadınlarsa ağlayarak elde edeceklerini yahut düzelteceklerini düşünürler.

 erkekler artık sevmiyo musun sorusundan ne kadar nefret ederse,

kadınlar da garip bir şekilde bu soruda o kadar ısrar ederler.

 kadına bu soruyu sordurtan her zaman, eskisi kadar doyurulmadığını düşündüğü kendi egoları değildir.

bazen de erkeklerin o meşhur elde etmenin (söz, nişan evlilik) sarhoşluğundan mütevellid ilgide ve paylaşımdaki müthiş düşüklüklerinden kaynaklanan incinmelerdir.

 "sen beni artık eskisi kadar sevmiyor musun?" şu dünya üzerinde "zamanı en az tutturulan sorular" diye bi kategori olsaydı daima ilk sırada olacak olan sorudur!

  kadın bu soruyu hemen hemen daima yanlış zamanda sorar. ve bu yanlış zamanların %60' belki 70'i, erken zamana tekabül etmektedir. sizce her şey yolunda gitmekte iken kadın tak diye bu soruyu soruverir.. bu sorunun soruluş anına kadar hiç böyle bir şey düşünmeyenlerin kimilerinin bu soru sorulduğu anda içlerinden bi sesin "artık evet" dediği de vâkidir bence :)

 gece bir erkek rüyasında kız arkadaşının, nişanlısının, eşinin kendisine gözlerini kocaman açıp "sen beni artık eskisi kadar sevmiyosun" deyip üstüne bir de hüngür hüngür ağladığını görse bu rüyayı nasıl değerlendirir... ben cevaplayayım: KÂBUS!!

ağlamayı çıkarsak sadece söylediğini görse nasıl isimlendirir: yine KÂBUS!

işte ilk yazıdan beri hayallerimizde yaşattığımız ve bir gün var oluşunu dilediğimiz puf amca bu anda da ortaya çıkması gereken muhterem bir zâttır. ortaya çıkıp "kızım sen gel sen biraz konuşalım biz. bak evlâdım, bu cümlenin zamanını kim tutturmuş ki sen tutturasın. ya geç soruyorsunuz ya erken. sen bu soruyu sorunca bi yere ulaşamıyorsun ki.. şimdi adam sana evet desee, alçak adam, hain adam, beni kandırdın, benimle oynadın, neden daha önce bunu bana söylemedin diyeceksin. hayır desee, nereden çıkarıyorsun desee, onu da kabul etmeyecek ve ama artık eskisi kadar hediye almıyosun, gezdirmiyosun, konuşmuyosun diyeceksin. adam da biliyor ki ne dese kâr etmeyecek. doğurduğun tek şey iticilik olmasına rağmen neden bu soruyu fâsılalı olarak sormaya devam ediyorsun..." deyiverse fenâ mı olur...

 bence de olmaz...

 kadınların erkeklerden daha güçlü olması gereken bir dünyada yaşıyoruz. bu belki en çok benim içimi burkuyor. tüm bu yazılar da bunun eseridir...