Bize bizden gayrı dost yok! XXIV

26.12.2009 18:45

 

 

-izzet bey yapmayın noolur kuzum..siz de böyle sus pus oturursanız kiminle konuşayım ben..

-efendim iffet..

-aman Allahım..izzet bey..beni tanımadınız mı..benim efendim.. kulunuz behice..

-behice hanım..ne zamandır buradasınız siz..

-ah canım efendim..takriben yarım saattir baş ucunuzdayım.. sabahleyin öğrendim hastaneye kaldırıldığınızı..canlı yayında mahkeme kararı okunurken fenalaşmışsınız..kalbiniz dayanamamış..sekteye uğramış..

-kapanmadı o parti değil mi..

-maalesef efendim..

-behice hanım..bu memleketin sahiden türkiye olduğundan siz de şüphe etmeye başladınız mı bilmiyorum ama ben bu yönde güçlü delillere sahibim..

-kendinizi yormayın cancağızım.. istirahat edin biraz.. istanbulumuzdayız..endişe etmeyin..kimse bizi memleketimizden çıkaramaz..

-ah behice hanım..görünüşe aldanıyorsunuz..ismi istanbul belki ama bizim istanbulumuz, bizim ankaramız yok artık..tıpkı iktidarımız gibi..yok..yok ettiler..

-kimse yok edemez efendim..rica ederim metin olunuz..bakınız deniz bey ve kurmayları aynı sertlikte muhalefet etmeye devam ediyor..

-bana onlardan bahsetmeyiniz rica ederim..

-peki efendim..

-beni ne korkutuyor biliyor musunuz..bu iktidar ve yandaşları ülkenin kurumlarını adeta abluka altına almış bulunuyor..asker açıkça müdahalede bulundu.. buna rağmen yıkılmadılar.. hem cumhurbaşkanlarını seçtiler hem de seçimden güçlenerek çıktılar..son umut yüksek mahkeme idi..görünen o ki bi şekilde yargıyı da ikna etmişler..kalbim durmasın da ne yapsındı Allah aşkına behice hanım!

-kalbiniz durmadı efendim..durmak yok yola devam..

-bakın işte..latifelerimizi bile istila ettiler..yol mu kaldı efendim..o yollar bizim elimizden çıkalı çok oldu..üsküdar da geçildi üsküp de..

-hiç umut yok demeyin lütfen..unutmayın latif bey tüm karizmasıyla alesta..

-latif bey’e umut bağlamak bile bizim içler acısı durumumuzu anlatmaya kafi değil midir..tez de sözde anti tez de aynı ampulün içinden çıkıyor..

-yeter artık izzet bey..olmaz ki canım..bu kadar karamsarlık da ne oluyor..oysa birazcık umut kullandığınız ilaçlardan daha iyi gelecektir..

-iyileşmek isteyen kim efendim..ben ölmek istiyorum..

-izzet beyyy..ağzınızdan yel alsın..bakınız bi daha bu nevi uğursuz kelam ederseniz sizinle bir ay konuşmayacağıma and içerim.

-“ne mutlu türküm diyene!”..

-efendim..

-yok bişey..ilk mektep talebelerinin sabah andını tedai etti sözleriniz..